Psixolog faoliyatidan lavha
Bugun 23-may kuni “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetida Samarqand viloyatidagi oliy ta’lim muassasalari talaba-yoshlari o‘rtasidagi “Talabalar bahori” festivali doirasida “Qalqon” jamoatchilik jamoalari uchun o‘quv-seminari bo‘lib o‘tdi.
DIQQAT E’LON! Joriy yilning 26-may kuni soat 09:00 dan 18:00 gacha “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetida Talabalar Parlamenti Prezidentligi saylovlar bo‘lib o‘tadi. Hurmatli talabalar ushbu qizg‘in jarayonda faol ishtirok etib, munosib nomzodni o‘zingizga yetakchi qilib saylang! Sizning ovozingiz — universitet talabalarining kelajakdagi yo‘nalishini belgilaydi.
Xitoy Fanlar akademiyasi vitse-prezidenti, professor HE Hongping universitetimizga tashrif buyurdi.
Dam olish kunlari universitetimiz Yoshlar yetakchisi boshchiligidagi bir guruh tashabbuskor talabalar ikki kun davomida Surxondaryo viloyatidagi aholi ko‘p tashrif buyuradigan ziyoratgohlarda va dam olish joylarida bo‘lishdi.
Bugun 20-may kuni erta tongdan Samarqanddagi "Ipak yo‘li" xalqaro turizm markazida "Atrof-muhitni asrash va yashil iqtisodiyot yili" doirasida "Eco-Save Aral-2025", “Talaba-yugur” kabi shiorlar ostida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib etish maqsadida ommaviy yugurish marafoni tashkil qilindi. Marafonda "Ipak yo‘li" turizm va madaniy meros xalqaro universiteti talabalari ham faol ishtirok etishdi.

Университет Памуккале, Турция
В студенческом общежитии нашего университета состоялась встреча студенток с психологом М. Нафасовой. Темой беседы психолога со студентками стало «Самооценка и развитие уверенности в себе». Психолог провела тесное общение со студентками и поделилась своими знаниями и навыками по данной теме.
#Национальная oдежда — гордость нашего народа Сегодня пятница, 16 мая. По случаю Дня национальной одежды коллектив Международного университета туризма и культурного наследия «Шелковый путь» пришёл в университет в нарядах, сшитых из национальных тканей нашего народа, таких как адрас и атлас, с целью широкого продвижения национальной одежды.
#МолодойЧитатель С целью широкого продвижения чтения среди студентов в Международном университете туризма и культурного наследия «Шелковый путь» было организовано очередное мероприятие «Молодой читатель». Круглый стол был посвящён обсуждению ключевых событий и персонажей романа Пауло Коэльо Алхимик.
Издано учебное пособие "English Manual" и. о. доцента кафедры языков и глобальных исследований Международного университета туризма и культурного наследия "Шелковый путь" Aблакуловой Ироды Kамолидиновны