Aqllar transformatsiyasi: Garvard va universitetimiz yoshlari odatdan tashqari uchrashuvda birlashdi!
21.05.2026 1 daq o'qish 1
Garvard yetakchi yoshlar sammitining ikkinchi kunida talaba-yoshlar, o‘quvchilar  odatdagi rasmiy uchrashuvlar shioridan butunlay yiroq, erkin va innovatsion ruhdagi noan’anaviy uchrashuv tashkil qilindi. Dunyo ilm-fani cho‘qqisi bo‘lmish Garvard universiteti (Harvard University) va universitetimizning eng porloq va zukko talabalari, Prezident makbati o‘quvchilari bir stol atrofida to‘planib, chinakam "fikrlar bo‘roni" (brainstorming) taqdim etdilar. Bu uchrashuvda ma’ruzalar o‘qilmadi, uzundan-uzoq hisobotlar berilmadi. Bu yerda faqat ilm, intellektual erkinlik va kelajakni o‘zgartirishga qodir g‘oyalar jarangladi.  "Bugun bu yerda aytilgan har bir fikr – ertangi kunning kashfiyotiga ilk qadamdir."

«Трансформация мышления: молодёжь Гарварда и нашего университета объединилась на необычной встрече!»
21.05.2026 1 мин чтения 26
Во второй день Гарвардского саммита молодёжных лидеров для студентов и школьников была организована необычная встреча в свободной и инновационной атмосфере, далёкой от привычного формата официальных мероприятий. Самые яркие и талантливые студенты Harvard University, а также лучшие студенты нашего университета и учащиеся Президентской школы собрались за одним столом и устроили настоящий «мозговой штурм» (brainstorming).На этой встрече не читались лекции и не звучали длинные отчёты. Здесь царили только наука, интеллектуальная свобода и идеи, способные изменить будущее.«Каждая мысль, прозвучавшая здесь сегодня, — это первый шаг к открытиям завтрашнего дня».