• Fan dasturlari (syllabus)
Bugun, 25-mart kuni universitet faollar zalida rektor va birinchi bosqich talabalari o‘rtasida uchrashuv tashkil qilindi. Ochiq muloqot shaklida o‘tgan ushbu tadbirda dastlab o‘quv yili davomida o‘qish va tashkilotchilik ishlarida faollik ko‘rsatgan, ilmiy maqolalari e’lon qilingan hamda sportning bir nechta turlarida g‘olib bo‘lgan talabalarning ism-familiyalari tilga olindi va ishtirokchilar tomonidan qizg‘in olqishlandi.
Shundan so‘ng universitet rektori Muhsinjon Xolmuxamedov va talabalar o‘rtasida ochiq muloqot boshlandi. Talabalar tomonidan ehtiyoj sezilayotgan ayrim nodir kitoblarning sotib olinishi, ilmiy maqolalar yozishni o‘rganish maqsadida “Iqtidorli talabalar” to‘garagini tashkil qilish kabi masalalar bo‘yicha aytilgan taklif va tashabbuslar qo‘llab-quvvatlanib, bu borada zarur chora-tadbirlar belgilanib, aniq yechimlar qilinishi qayd etildi.
Shuningdek, rektor talabalarning o‘qib bilim olishi, natijaga erishgan talabalarning doimiy rag‘batlantirib borilishi haqida gapirdi.
Uchrashuv so‘ngida Islom Karimov va Alisher Navoiy nomidagi davlat stipendiatlari bo‘lgan Shaxrizoda Sirojiddinova hamda Muxlisa Samiyeva Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Q.Sharipov imzosi bilan tasdiqlangan sertifikatlar topshirildi.

Предложения и инициативы студентов всегда поддерживаются
Сегодня, 25 марта, в актовом зале университета была организована встреча ректора со студентами первого курса. Мероприятие прошло в формате открытого диалога. В начале были отмечены имена студентов, которые в течение учебного года проявили активность в учебной и организационной деятельности, опубликовали научные статьи, а также стали победителями в нескольких видах спорта. Их достижения были тепло встречены аплодисментами участников.
После этого начался открытый диалог между ректором университета Мухсинжоном Холмухамедовым и студентами. Были высказаны предложения и инициативы студентов, такие как приобретение редких книг, в которых есть потребность, а также создание кружка «Одарённые студенты» для обучения написанию научных статей. Все эти предложения были поддержаны, отмечена необходимость принятия соответствующих мер и выработки конкретных решений.
Также ректор отметил важность получения студентами знаний и необходимость постоянного поощрения студентов, достигших высоких результатов.
В завершение встречи государственным стипендиатам имени Ислама Каримова и Алишера Навои — Шахризоде Сирожиддиновой и Мухлиса Самиева — были вручены сертификаты, утверждённые подписью министра высшего образования, науки и инноваций К. Шарипова.