E’LON! “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti 2025/2026-o‘quv yili uchun quyidagi mutaxassisliklar bo‘yicha yuqori malakali professor o‘qituvchilarni tanlov asosida ishga taklif qiladi:
27.08.2025
1. Yapon tili
2. Nemis tili
Xorijiy tilni bilish darajasi: Chet tilini bilish to‘g‘risidagi sertifikat (Davlat test markazi tomonidan beriladigan chet tilini bilish to‘g‘risidagi sertifikat CEFR C1 yoki xalqaro sertifikat).
Asos: O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 19-maydagi 312-son Qarorining 2-bandi.
Kompyuter savodxonligi: Microsoft Office (Word, Excel, Power point), ofis dasturlarini mukammal bilish, internet va ijtimoiy tarmoqlardan foydalana olish hamda Internet tarmog‘ida ishlash bo‘yicha amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lish.
Hemis platformasida ishlay olishi lozim.
Professor-o‘qituvchilarni lavozimi uchun malaka talablari:
 Oliy ma’lumot (magistr diplomli mutaxassis), shuningdek, ilmiy daraja (shu jumladan, xorijiy mamlakatlarning falsafa doktori (PhD) darajasiga yoki unga tenglashtirilgan boshqa ilmiy darajalarga) yoki ilmiy unvonga ega bo‘lgan va o‘qituvchilik, ilmiy-tadqiqot hamda amaliy ish tajribasiga ega bo‘lish;
 pedagogik faoliyatida zarur bo‘lgan kasbiy va tashkilotchilik qobiliyatlariga, faoliyat turi va vakolatlari doirasida tegishli bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lish;
 namunaviy xulq, shaxsiy fazilatlar, intellektual salohiyat va yuksak madaniyatga ega bo‘lish;
 yetakchilik, ijodiy fikrlash, xushmuomalalik, tashkilotchilik, tashabbuskorlik qobiliyatlariga ega bo‘lish;
 mas’uliyat hissi, mustaqil qaror qabul qilish va ish tutish, qat’iy harakat qilish, muassasa strategik maqsadlariga erishishni ta’minlash xususiyatlariga ega bo‘lish;
nomzodlarga quyidagilarni ta’minlaydi:
 barqaror oylik maosh (ustama haqi mavjud);
 istiqbolli karyerani nazarda tutgan qiziqarli mehnat faoliyati.
Ish tartibi: dars jadvaliga muvofiq
Dam olish kuni: yakshanba.
Hujjatlarni topshirish muddati: 2025-yil 10-Sentabr (shu kuni ham soat 18:00 ga qadar).
Nomzodlardan hr-dep@univ-silkroad.uz elektron manziliga va +99893 523-22-95 telegram raqamiga quyidagi ma’lumotlarni yuborishi so‘raladi:
Ma’lumotnoma (obyektivka);
Diplom (bakalavr, magistr ilovalari bilan), ilmiy darajasi va ilmiy unvon to‘g‘risidagi diplom nusxasi (mavjud bo‘lsa);
Chet tilini bilish to‘g‘risidagi C1 sertifikati (Chet tilini bilish to‘g‘risidagi C1 sertifikatini taqdim etmagan nomzodlarning hujjatlari qabul qilinmaydi).

ОБЪЯВЛЕНИЕ! Международный университет туризма и культурного наследия «Шёлковый путь» приглашает высококвалифицированных профессоров и преподавателей на работу по следующим специальностям на 2025/2026 учебный год:
27.08.2025
1. Японский
2. Немецкий
Уровень владения иностранным языком: Сертификат о владении иностранным языком (сертификат о владении иностранным языком уровня CEFR C1, выданный Государственным центром тестирования, или международный сертификат).
Основание: Пункт 2 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 19 мая 2021 года № 312.
Компьютерная грамотность: Отличное знание Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), офисных программ, умение пользоваться интернетом и социальными сетями, а также практические навыки работы в интернете.
Умение работать с платформой Hemis.
Квалификационные требования к должности профессора:
Высшее образование (специалист со степенью магистра), а также ученая степень (в том числе степень доктора философии (PhD) в зарубежных странах или эквивалентная ей ученая степень) или ученое звание, опыт педагогической, научно-исследовательской и практической работы;
Наличие профессиональных и организаторских навыков, необходимых для педагогической деятельности, соответствующих знаний и навыков в рамках вида деятельности и компетенции;
Наличие образцового поведения, личностных качеств, интеллектуального потенциала и высокой культуры;
Наличие лидерских качеств, творческого мышления, вежливости, организаторских и инициативных способностей;
Наличие чувства ответственности, самостоятельности в принятии решений и действиях, решительности действий, способности обеспечить достижение стратегических целей учреждения;
Международный университет туризма и культурного наследия «Шелковый путь» предоставляет кандидатам:
 стабильная ежемесячная заработная плата (возможны бонусы);
 интересная работа с перспективной карьерой.
График работы: согласно расписанию занятий.
Выходной: воскресенье.
Крайний срок подачи документов: 10 сентября 2025 г. (до 18:00 того же дня).
Кандидатам необходимо отправить следующую информацию на электронный адрес hr-dep@univ-silkroad.uz и на телеграмм-номер +99893 523-22-95:
Рекомендация (объектива);
Диплом (бакалавра, магистра с приложениями), копия диплома об ученой степени и ученом звании (при наличии);
Сертификат о владении иностранным языком уровня С1 (документы кандидатов, не предоставивших сертификат о владении иностранным языком уровня С1, не принимаются).