2025-yil 12-iyul kuni soat 11:30 da UNWTO tematik ofisida “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti huzuridagi Iqtisodiyot fanlari bo‘yicha ilmiy darajalar beruvchi DSc.33/01.02.2022.I.145.01 raqamli Ilmiy Kengashda
“Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti tadqiqotchisi Nosirova Umida Mizrobovnaning 08.00.17 – Turizm va mehmonxona faoliyati ixtisosligi boʻyicha “Turizm sоhаsini innоvаtsiоn rivojlantirishning tashkiliy-iqtisodiy mexanizmlarini takomillashtirish (Samarqand viloyati misolida) mavzusida falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi ishi himoyasi bo‘lib o‘tadi.

12 июля 2025 года в 11:30 в тематическом офисе UNWTO при Международном университете туризма и культурного наследия "Шелковый путь" на Научном совете DSc.33/01.02.2022.I.145.01 состоится защита диссертации исследователя
Международного университета туризма и культурного наследия''Шелковый путь'' Носировой Умиды Мизробовны на соискание учёной степени доктора философии экономических наук (PhD) по специальности 08.00.17 – Туризм и гостиничное хозяйство на тему: « Совершенствование организационно-экономических механизмов инновационного развития туристской сферы (на примере Самаркандской области)».