Malayziya Texnik Hamkorlik Dasturi (MTCP) doirasida magistratura uchun stipendiya dasturi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Malayziya hukumati tomonidan e’lon qilingan MTCP stipendiya dasturiga ariza topshirish jarayoni boshlanganini ma’lum qiladi. Dastur 2025–2026 o‘quv yili uchun Malayziyaning yetakchi oliy ta’lim muassasalarida magistratura bosqichida tahsil olish imkonini beradi.
📌 Ustuvor yo‘nalishlar: sun’iy intellekt, kiberxavfsizlik, raqamli transformatsiya, iqtisodiyot, muhandislik, matematika, fan va texnologiya, oziq-ovqat xavfsizligi, islom moliyasi, huquqshunoslik, davlat boshqaruvi, siyosatshunoslik, barqaror rivojlanish, atrof-muhitni muhofaza qilish.
Nomzodlarga qo‘yiladigan talablar:
· 45 yoshdan oshmagan bo‘lishi;
· Ingliz tilini yaxshi bilishi;
· Dastur shartlariga mos kelishi.
🔗 Batafsil ma’lumot: Ilmiy tadqiqotlar bo‘limi, 322 xona. tel: +99866 240 67 85 yoki telegram manzil: @n_xoliqov

Министерство высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан объявляет о начале приёма заявок на стипендиальную программу Malaysian Technical Cooperation Programme (MTCP) на 2025–2026 учебный год.
12.06.2025
Программа предоставляет возможность получения степени магистра в ведущих вузах Малайзии.
📌 Приоритетные направления: искусственный интеллект, кибербезопасность, цифровая трансформация, экономика, инженерия, математика, наука и технологии, продовольственная безопасность, исламские финансы, юриспруденция, государственное управление, политология, устойчивое развитие и охрана окружающей среды.
· Возраст до 45 лет;
· Хорошее знание английского языка;
· Соответствие остальным условиям программы.
🔗 Подробная информация: Отдел научных исследований, каб. 322. тел.: +99866 240 67 85 или телеграм: @n_xoliqov