Universitetimiz “Ta’lim va kasb” xalqaro ta’lim ko‘rgazmasi tashkil qilindi
13-oktabr kuni universitetimizda Samarqand shahridagi akademik litseylar, umumta’lim maktablari, kasb-hunar kollejlari va oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilari uchun “Ta’lim va kasb” xalqaro ta’lim ko‘rgazmasi tashkil etildi. Ushbu ko‘rgazmada 15 dan ortiq xalqaro universitetlar bilan birga universitetimiz ham talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlarni va imkoniyatlarni namoyish qilishdi.
Har yili o‘tkazilib kelinayotgan ushbu ko‘rgazma Samarqanddagi mavjud barcha maktab, akademik litsey, kasb-hunar kollejlari bitiruvchilarining kelgusida xorijda yoki o‘zimizda o‘qib bilim olishlari uchun ajoyib imkoniyat bo‘lib xizmat qildi.

В нашем университете состоялась Международная образовательная ярмарка «Образование и профессия»
13 октября в Международном университете туризма и культурного наследия «Шёлковый путь» была организована Международная образовательная ярмарка «Образование и профессия» для выпускников академических лицеев, общеобразовательных школ, профессиональных колледжей и высших учебных заведений Самарканда.
В мероприятии приняли участие более 15 международных университетов, вместе с которыми наш университет представил созданные для студентов условия и возможности.
Традиционно проводимая ежегодная выставка стала отличной возможностью для выпускников школ, лицеев и колледжей Самарканда получить информацию и выбрать направления для дальнейшего обучения за рубежом или в отечественных вузах.