Talabalarning amaliy ko‘nikmalari baholanmoqda
Universitetda sirtqi ta’lim shaklining 5-bosqich talabalari tomonidan ishlab chiqarish amaliyoti yakunlariga bag‘ishlangan taqdimotlar bo‘lib o‘tmoqda. Talabalar ikki oy davomida turizm sohasida egallagan amaliy bilim va ko‘nikmalarini namoyish etishmoqda.
Yo‘nalishlariga muvofiq mehmonxonalar, turistik kompaniyalar, restoranlar, muzeylar va turizmga yondosh tashkilotlarda amaliyot o‘tagan talabalar real ish jarayonlari bilan yaqindan tanishdi. Bu tajriba ularga nazariy bilimlarni amaliyot bilan uyg‘unlashtirish, kasbiy kompetensiyalarini mustahkamlash va kelajakdagi faoliyatiga puxta zamin yaratish imkonini berdi.
Taqdimotlar davomida talabalar tomonidan amalga oshirilgan ishlar, o‘zlashtirilgan tajribalar, xizmat ko‘rsatish sifati, mijozlar bilan ishlash madaniyati hamda innovatsion yondashuvlar alohida baholanmoqda.
Baholash jarayoni nafaqat talabalarning kasbiy tayyorgarlik darajasini aniqlash, balki ularni kelajakdagi mehnat faoliyatiga yo‘naltirishda ham muhim ahamiyat kasb etadi.

Оцениваются практические навыки студентов
В университете проходят презентации, посвящённые итогам производственной практики студентов 5 курса заочной формы обучения. Студенты демонстрируют практические знания и навыки, полученные ими в сфере туризма в течение двух месяцев.
В соответствии со своими направлениями студенты, прошедшие практику в гостиницах, туристических компаниях, ресторанах, музеях и организациях, связанных с туризмом, подробно ознакомились с реальными рабочими процессами. Этот опыт позволил им сочетать теоретические знания с практикой, укрепить профессиональные компетенции и создать прочную основу для будущей деятельности.
В ходе презентаций отдельно оцениваются выполненные студентами работы, приобретённый опыт, качество обслуживания, культура работы с клиентами, а также инновационные подходы.
Процесс оценки важен не только для определения уровня профессиональной подготовки студентов, но и для их ориентации на будущую трудовую деятельность.