“Yangi O‘zbekiston talabalar olimpiadasi” sport musobaqalariga start berildi!
Bugun, 6-aprel kuni Olimpiya va Paralimpiya shon-shuhrati muzeyida “Yangi O‘zbekiston talabalar olimpiadasi” sport musobaqalarining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Ushbu yirik loyiha Sport vazirligi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Milliy olimpiya qo‘mitasi hamkorligida yo‘lga qo‘yilmoqda.
Marosimda Prezident Administratsiyasi vakili Odil Abdurahmonov, Sport vaziri Adham Ikromov, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi o‘rinbosari Sardor Rajabov, Milliy olimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari Otabek Umarov, shuningdek, OTM rektorlari, sport federatsiyalari vakillari hamda keng jamoatchilik ishtirok etdi. Samarqand viloyati oliy ta’lim muasassalari rektorlari xususan “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti rektori Muhsinjon Xolmuxamedov ham Samarqand Iqtisodiyot va servis instituti studiyasidan ishtirok etdi.
Ma’lumot o‘rnida, ushbu yuksak darajadagi sport musobaqasida universitetimiz vakillari ham bir necha sport turlari bo‘yicha ishtirok etib, bahslarga kirishadi.

Дан старт спортивным соревнованиям «Студенческая олимпиада Нового Узбекистана»!
Сегодня, 6 апреля, в Музее олимпийской и паралимпийской славы состоялась торжественная церемония открытия спортивных соревнований «Студенческая олимпиада Нового Узбекистана». Данный масштабный проект реализуется совместно Министерством спорта, Министерством высшего образования, науки и инноваций, а также Национальным олимпийским комитетом.
В церемонии приняли участие представитель Администрации Президента Одил Абдурахмонов, министр спорта Адхам Икромов, первый заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Сардор Ражабов, первый заместитель председателя Национального олимпийского комитета Отабек Умаров, а также ректоры вузов, представители спортивных федераций и широкая общественность. Ректоры высших учебных заведений Самаркандской области также приняли участие, в частности, ректор Международного университета туризма и культурного наследия «Шёлковый путь» Мухсинжон Холмухамедов, который подключился из студии Самаркандского института экономики и сервиса.
Для сведения, представители нашего университета также примут участие в данных престижных соревнованиях по нескольким видам спорта и вступят в борьбу.