O‘zbekiston-Germaniya ta’lim hamkorligi: Turizm akademiyasiga qimmatli kitoblar tuhva qilindi
2026-yil 4-aprelda Turizm akademiyasiga Germaniyaning Yevropa bo'yicha Davlar vaziri Gyunter Kirxbaum va GIZ (Nemis xalqaro hamkorlik jamiyati) vakillari tashrif buyurdi. Tashrif doirasida nemis hamkorlar akademiyaning o‘quv jarayonlari, amaliy kurslar va mutaxassisliklar bilan tanishib, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar bilan suhbatlashdi.
Tashrif davomida mehmonlar universitet kutubxonasiga GIZ tomonidan taqdim etilgan ijtimoiy-iqtisodiy mavzularga doir kitoblar tuhfa qilindi. Ushbu kitoblar nafaqat kutubxona fondini boyitdi, balki talabalar va tadqiqotchilar uchun zamonaviy nemis adabiyoti va ilmiy manbalardan foydalanish imkonini yaratdi.

Образовательное сотрудничество Узбекистан–Германия: Туристической академии переданы ценные книги
4 апреля 2026 года в Туристической академии состоялось мероприятие с участием государственного министра Германии по европейским делам Гюнтер Кирхбаум и представителей GIZ (Германское общество по международному сотрудничеству). В рамках визита немецкие партнёры ознакомились с учебным процессом академии, практическими курсами и специальностями, а также пообщались с профессорско-преподавательским составом и студентами.
В ходе визита гости передали в дар университетской библиотеке книги по социально-экономической тематике, предоставленные GIZ (Германское общество по международному сотрудничеству). Эти книги не только обогатили библиотечный фонд, но и создали возможности для студентов и исследователей использовать современную немецкую литературу и научные источники.