“Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetida 08.00.17-“Turizm va mehmonxona faoliyati” ixtisosligi bo‘yicha malakaviy imtihonlarni topshiruvchi talabgorlar uchun hujjatlari qabuli boshlandi.
Talabgorlar quyidagi hujjatlarni universitet Ilmiy tadqiqotlar bo‘limiga taqdim etishlari va n.sh.mansurova@gmail.com elektron pochta manziliga yuborishlari zarur
• Yo‘llanma xat
• Passport nusxasi (2 dona)
• Qisqacha biografik ma’lumotnoma
• Ariza
• Doktorlik dissertatsiyasi e’lon qilingan “OAK Byulleteni” jurnali nusxasi (sanasi, jurnal soni)
• Malakaviy imtihon topshiruvchi haqida malumot ( namunaviy jadval ilova qilinadi).
• Dissertatsiya ishi avtoreferati
Hujjatlar joriy yilning 31-oktabr sanasiga qadar qabul qilinadi.
08.00.17-“Turizm va mehmonxona faoliyati” ixtisosligi bo‘yicha mutaxassislik fanidan malakaviy imtihon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi Rayosatining
2016-yil 17-fevraldagi 220/2-son Qarori bilan tasdiqlangan “Malakaviy imtihonlarni o‘tkazish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga asosan hamda 0
8.0017-“Turizm va mehmonxona faoliyati” ixtisosligi bo‘yicha malakaviy imtihon dasturiga muvofiq o‘tkaziladi (dastur ilova qilinadi).

В Международном университете туризма и культурного наследия «Шёлковый путь» начат приём документов от соискателей для сдачи квалификационного экзамена по специальности 08.00.17 – «Туризм и гостиничная деятельность».
Соискателям необходимо предоставить следующие документы в Отдел научных исследований университета, а также отправить их на электронный адрес: n.sh.mansurova@gmail.com:
• Направительное письмо;
• Копия паспорта (2 экземпляра);
• Краткая биографическая справка;
• Заявление;
• Экземпляр журнала «Бюллетень ВАК», в котором опубликовано объявление о докторской диссертации (с указанием даты и номера выпуска);
• Сведения о соискателе, сдающем квалификационный экзамен (образец таблицы прилагается);
• Автореферат диссертационной работы.
Документы принимаются до 31 октября текущего года.
Квалификационный экзамен по специальности 08.00.17 – «Туризм и гостиничная деятельность» проводится в соответствии с «Положением о порядке проведения квалификационных экзаменов», утверждённым постановлением Президиума Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 17 февраля 2016 года № 220/2, а также в соответствии с программой квалификационного экзамена по данной специальности (программа прилагается).