Farg‘ona turistik-rekreatsion zonasida mehmondo‘stlik va xizmat ko‘rsatish bo‘yicha navbatdagi masofaviy seminar o‘tkazildi
Farg‘ona turistik-rekreatsion zonasi tadbirkorlari uchun tashkil etilgan mehmondo‘stlik va xizmat ko‘rsatish madaniyati bo‘yicha masofaviy o‘quv-seminarning navbatdagi darslari bo‘lib o‘tdi.
Mazkur ta’lim tadbiri O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 12-yanvardagi “Farg‘ona turistik-rekreatsion zonasini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash doirasida tashkil qilindi. O‘zbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi hamda Farg‘ona viloyati hokimligi tomonidan tasdiqlangan reja-grafik asosida “Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti professor-o‘qituvchilari tomonidan Farg‘ona viloyatining “Chimyon” sanatoriy-kurort zonasida faoliyat yurituvchi tadbirkorlar uchun 30-martdan 3-aprelga qadar 10 soatlik o‘quv-seminar tashkil etildi.
Seminar tasdiqlangan o‘quv dasturi asosida o‘tkazilib, unda mehmondo‘stlik etikasi, zamonaviy xizmat ko‘rsatish talablari, mijozlar bilan muloqot madaniyati hamda hududiy turizm salohiyatini oshirish masalalari keng yoritildi. Mashg‘ulotlar amaliy misollar va interaktiv usullarga tayanib olib borildi.

В Ферганская туристско-рекреационная зона проведён очередной дистанционный семинар по гостеприимству и сервису
Состоялись очередные занятия дистанционного обучающего семинара по культуре гостеприимства и обслуживания, организованного для предпринимателей Ферганской туристско-рекреационной зоны.
Данное образовательное мероприятие было организовано в рамках реализации постановления Президента Республики Узбекистан от 12 января 2026 года «О мерах по созданию Ферганской туристско-рекреационной зоны». На основе утверждённого плана-графика Комитета по туризму Республики Узбекистан и хокимията Ферганской области, профессорско-преподавательский состав Международный университет туризма и культурного наследия «Шёлковый путь» провёл 10-часовой обучающий семинар с 30 марта по 3 апреля для предпринимателей, осуществляющих деятельность в санаторно-курортная зона «Чимён».
Семинар проводился на основе утверждённой учебной программы, в рамках которой были широко освещены вопросы этики гостеприимства, современных требований к обслуживанию, культуры общения с клиентами, а также повышения туристического потенциала региона. Занятия проводились с использованием практических примеров и интерактивных методов.v