Universitetimiz prorektori T.Zou Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vaziri tomonidan jamoatchilik asosidagi xorijiy konsultant etib tayinlandi
29.10.2025 1 daq o'qish 1
“Ipak yo‘li” turizm va madaniy meros xalqaro universitetining ilmiy tadqiqotlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Tongqian Zou so‘nggi uch yil davomida universitetimizda fidokorona mehnat qilib, ta’lim-tarbiya jarayonini takomillashtirish, ilmiy izlanishlar samaradorligini oshirish va xalqaro hamkorlikni kengaytirish yo‘lida salmoqli hissa qo‘shib kelmoqda.
Toni Zou ekologiya, gidrometeorologiya, turizm va boshqa sohalar bo‘yicha Xitoyning yetakchi olim hamda mutaxassislarini O‘zbekistonga jalb etish, o‘zaro ilmiy aloqalarni rivojlantirishda alohida faollik ko‘rsatgan.
Ushbu fidokorona xizmatlari va O‘zbekiston–Xitoy ilmiy hamkorligini mustahkamlash yo‘lidagi sa’y-harakatlari yuksak e’tirof etilib, O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vaziri tomonidan jamoatchilik asosidagi xorijiy konsultant etib tayinlandi.
Universitet jamoasi nomidan janob Toni Zouni ushbu mas’uliyatli lavozim bilan chin dildan tabriklaymiz va kelgusidagi faoliyatlarida yanada ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Проректор нашего университета Т. Зоу назначен общественным иностранным консультантом министром экологии, охраны окружающей среды и изменения климата
29.10.2025 1 мин чтения 1
В течение последних трёх лет проректор по научным исследованиям и инновациям Международного университета туризма и культурного наследия «Шёлковый путь» Тони Зоу самоотверженно трудился в нашем университете, внёс значительный вклад в совершенствование образовательного процесса, повышение эффективности научных исследований и расширение международного сотрудничества.
Тони Зоу проявил особую активность в привлечении ведущих китайских учёных и специалистов в области экологии, гидрометеорологии, туризма и других сфер в Узбекистан, а также в развитии взаимных научных связей.
За свои самоотверженные услуги и усилия по укреплению научного сотрудничества между Узбекистаном и Китаем он был высоко оценён и назначен общественным иностранным консультантом министром экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан.
От имени коллектива университета искренне поздравляем господина Тони Зоу с этим ответственным назначением и желаем ему больших успехов в дальнейшей деятельности!